PRAMICE - PRAMICERR

NOVĚ
Title
Přejít na obsah
PRAMICE A PŘÍSLUŠENSTVÍ
VLASTNOSTI A PARAMETRYPramice jsou vyrobeny z ocelového plechu tl. 1,5 mm. Kovová část dna je zespodu zesílena třemi výztuhami, pro šířku dna 105 cm čtyřmi výztuhami. Horní část je vyztužena trubkou. Lavičky jsou dřevěné, lakované Luxolem. Vepředu jsou pramice opatřeny jedním okem pro uvázání, vzadu jsou oka dvě. Nátěr pramic je proveden barvou Temacoat RM 40 od firmy TIKKURILA v barvě zelené. Povrch pohyblivých dílů je zinkován. Pro hlubokou vodu jsou pramice dodávány s komorou (komorami) proti utopení.


Vesla dřevěná - vyrobená ze smrkového dřeva, tloušťka 25 mm, přelakovaná Luxolem.
Vidlička (havlenka) je ocelová, povrch bílý zinek, čep je průměru 16mm. Vesla jsou vhodné na všechny pramice. Délka 2000mm.
Kotvení - navijáky jsou konstruovány k namontování na bok pramice šroubem, který slouží zároveň k zajištění navijáku proti otočení.
Pro naviják A na který se vejde cca 24m lanka průměru 2mm s plastovým povrchem a pro závaží do 15kg, lodě č. 0 - 5.
Pro naviják B na který se vejde cca 40m lanka průměru 2mm s plastovým povrchem a pro závaží do 25kg, lodě č. 6 a 7.
Pro naviják C na který se vejde cca 60m lanka průměru 2mm s plastovým povrchem a pro závaží do 25kg, lodě č. 6 a 7.
Tam kde není na řece proud a nebo na stojaté vodě větší vítr, postačí naviják A
(V případě, že nechcete větší cívku pro více lanka).
Kotevní navijáky,  objednávané samostatně (na dobírku) na vaši dřevěnou, hliníkovou, popř.  plastovou loď, jsou osazeny přírubami k montáži, k jejich osazení stačí  vyvrtání otvorů a přišroubování kotvících navijáků a kladek.
Před odesláním kotvení Vám zašlu email o montáži, případě zodpovím Vaše otázky.
Pro ocelovou loď příruby nejsou nutné.

Na přání možnost dodání ocelového lanka, délky dle potřeby průměru 2 mm s plastovým povrchem 1m/10kč.
Komory  - určené proti utopení jsou pevně spojené, jako jeden celek s pramicí. V  případě použití jedné komory, je komora konstruována tak, aby udržela  pramici nad hladinou ve svislé poloze. V případě použití dvou komor, je  přední komora menší a spolu se zadní komorou udrží pramici nad hladinou  ve vodorovné poloze. Zadní komoru je možno osadit lavičkou, nejsou tak  omezena místa k sezení.

Úložný prostor  - pramici je možné vybavit úložným prostorem na místo zadní komory  proti utopení. Délka úložného prostoru je 30cm, šířka se odvíjí od  zvoleného rozměru pramice mínus 10cm, hloubka se rovná zvolenému rozměru  pramice mínus 5cm. V případě je-li pramice vybavena úložným prostorem,  je zadní lavička nahrazena víkem úložného prostoru, na které je však  možné sednout.
Deska na motor  - je přišroubována k zadní stěně pramice. V případě je-li pramice  vybavena úložným prostorem, je deska na motor přichycena na nástavce,  kvůli oddělení od zadní stěny tak, aby bylo možné dotažení upínacích  šroubů motoru.
Vidličky na pruty  - jsou osazeny do připravených otvorů (matice M10), které je možné  umístit na přání zákazníka na konce pramice, případně přes šířku  pramice. Povrch bílý zinek.
Rošty - pokrývají vodorovnou část pramice.

Návrat na obsah